Jenna Ortega is een unieke actrice, en dat is ze. De 22-jarige is net zo enig in haar soort als de baby eenhoorn die ze in de bioscoopfilm ‘Death of a Unicorn’ onder de auto krijgt.
Ortega speelt Ridley die met haar vader (Paul Rudd) een babyeenhoorn aanrijdt. Een fabeldier dat net zomin aan het standaardidee voldoet als de actrice zelf. Ortega: “De gemiddelde achtjarige tekent een paard dat regenbogen uitpoept en een glitterspoor achterlaat. De eenhoorns in deze film zijn monsterachtig, met reptielogen en adelaarsklauwen”. Ortega heeft diezelfde bevreemdende mix van lief en duister en speelde daarmee al een cv bij elkaar waar menig veel oudere collega jaloers op is.
Ondanks haar jonge leeftijd staat ze al vijftien jaar voor de camera’s, ruim tweederde van haar leven. Het eerste optreden was in een tandpastareclame en daarna volgden McDonaldsspots waar ze tot haar grote spijt alleen maar in een appel mocht bijten. Als kind was de actrice een weirdo. En dat zeggen wij niet. Dat zegt ze zelf. Maar we zijn het er wel mee eens. Voor haar tiende was ze verliefd op president Barack Obama en ze ontleedde de dode hagedissen en andere dieren die ze in haar achtertuin vond. Brrrr.